Cache po stronie serwera – serwer buforujący

Cache po stronie serwera – serwer buforujący

Poprzez cachowanie możesz polepszyć wydajność serwera i bazy danych, ponieważ zmniejsza się wtedy ilość danych, które musi przerobić twój webserver wraz z bazą.

Dzięki tej metodzie oszczędzasz zasoby, ponieważ wyniki pierwszego zapytania są zachowywane przez serwer a następnie udostępniane jako statyczne pliki.

Gdy wywołujesz stronę, która jest już zachowana w pamięci podręcznej serwera, przeglądarka uzyskuje do nich dostęp pomijając złożone i zasobożerne zapytanie w tle.

Nie myl pamięci serwera z pamięcią podręczną przeglądarki. Buforowane dane nie są przechowywane na urządzeniu, gdzie znajduje się przeglądarka, tylko na serwerze najczęściej u twojego hostingodawcy.

Należy zwrócić uwagę, że jeśli dane na Twojej stronie zostaną zmienione, aby były one aktualne dla odwiedzających, pamięć buforująca serwera powinna zostać usunięta i zastąpiona nową. Nie należy zatem formularzy zapłaty przechowywać w tej pamięci, ponieważ będzie to miało duży wpływ na współczynnik konwersji.

Jeśli chcesz włączyć cache dla serwera i używasz wordpress, możesz wykorzystać wtyczkę W3 Total Cache lub Plug-In WP Rocket aby buforowanie było łatwe i wydajne.

W3 Total Cache

Jeszcze lepszym sposobem na cachowanie po stronie serwera jest posiadanie licencjonowanego serwera LiteSpeed i wykorzystanie jego, wg wielu najlepszego systemu cachowania.

 


Drukuj   E-mail